Як отримати статус внутрішньо переміщеної особи

Право на отримання такої довідки мають особи, які переїхали з території адміністративно-територіальної одиниці, де проводяться бойові дії: Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей та міста Київ**.

Щоб отримати таку довідку особі необхідно звернутись до:

органів соціального захисту населення районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування;

виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.

Також найближчим часом має з’явитися можливість оформлення зазначеної довідки онлайн через Портал «Дія»(за технічної можливості).

Хто може звернутися?

Особа від 14 років і старше подає документи особисто.

Якщо особі не виповнилось 14 років, а також якщо вона є недієздатною або з обмеженою дієздатністю – документи подає законний представник (батьки й усиновителі), а також опікуни та піклувальники.

Від імені дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, звертається керівник закладу, в який влаштована дитина, або законний представник (один з опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів).

Від імені дитини до 14 років, яка прибула без супроводу батьків/опікунів, заяву подає родич або вітчим, мачуха, у яких проживає дитина. У разі відсутності будь яких родичів заяву подає представник органу опіки та піклування.

Які документи потрібні?

– Заява (встановленого зразка).

– Документ, що засвідчує особу і підтверджує громадянство України, або документ, що засвідчує особу і підтверджує її спеціальний статус.

– Свідоцтво про народження дитини.

– Додатково за необхідності подаються:

* документ, що засвідчує особу законного представника;

* документ, що підтверджує повноваження особи;

* свідоцтво про народження дитини, а також будь-які документи, що підтверджують родинні відносини між дитиною та заявником.

Нагадаємо, що згідно з Законом України «Про безоплатну правову допомогу», внутрішньо переміщені особи мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, що полягає в захисті, здійсненні представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, складенні документів процесуального характеру.